פרקט לימינציה

פרקט למינציה משדרג כל בית

פרקט הינו סוג הרצפה הפופולארי ביותר בשנים האחרונות וניתן לראותו בכל בית או משרד בשל הנוחות שלו, המראה העיצובי המרשים ובשל העלות הזולה. בתוכן זה תוכלו להכיר מהו פרקט למינציה ומהם יתרונותיו וחסרונותיו לעומת סוגים אחרים.

אחד הפרקטים המבוקשים ביותר נקרא פרקט למינציה זהו פרקט סינטטי שמיוצר בתהליך שבו מתבצע ריבוד של מספר שכבות של חומרים שונים זו על גבי זו.

השכבה העליונה עליה אנו דורכים ורואים עשויה מהדפס דמוי פרקט עץ ועמיד בשחיקה וספיגה של נוזלים שונים והיווצרות כתמים.

יתרונותיו הבולטים שזהו פרקט בעלות נמוכה שאינו מצריך הכנה מיוחדת של משטח ההתקנה וניתן להתקינו בזמן קצר יחסית ומבלי שמצריך מאיתנו תחזוקה כלשהי בעתיד.

פרקט סינטטי הוא בעל עמידות גבוהה לשריטות, שחיקה או בלאי הנגרמים עקב הליכה מרובה, יתרון זה מביא לכך שמקומות רבים כמו מוסדות ציבור, משרדים, או חברות שמגיע אליהם קהל רב מעדיפים להתקין פרקט לימינציה שיצור מראה מרשים ולא יתבלה למרות הכמות הגדולה של אנשים הדורכים עליו. 

פרקט למינציה טבעי

ניתן למצוא היום בשוק מגוון עצום של דגמים שונים של פרקט הנבדלים זה מזה באיכות ובא לידי ביטוי על ידי מחיר פרקט שונה, חשוב לזכור שכאשר אנו רוכשים פרקט למינציה זול לרוב הוא יתבלה במהרה ונצטרך להחליפו לאחר זמן מועט.

שפע של דוגמאות וצבעים – פרקט למינציה

פרקט למינציה הינו פרקט סינטטי אשר בחלקו החיצוני מדמה פרקט עץ ובשל כך קיים מבחר עצום של דוגמאות שניבדלים בגוונים השונים, בסוג העץ המופיע בהדפס הלוחות ובתחושה למגע. בין שלל הסוגים קיים פרקט שהטקסורה בו מודגשת לעומת פרקט שהתחושה למגע תהיה חלקה וכל זה בהתאם להעדפתכם. 

כמו כן קיים פרקט עם פזה שבעת חיבור הלוחות אחד לשני יוצר פסים מודגשים של לוחות פרקט בניגוד למראה של משטח רציף לריצפה ללא פזה וברוב המקרים ריצפה עם פזה מייקרת את העלויות.

בעת בחירת פרקט למינציה מומלץ להתחשב בגודל השטח שבו אנו מעוניינים להניח ריצפת פרקט ואת כמות הריהוט שיונח בחלל הבית. מומלץ לבחור פרקט למינציה בעל גוון בהיר יחסית ונעים לעין שלא יצור תחושה של חלל קטן ושאינו משתלט על עיצוב הבית כדוגמת פרקט למינציה גוון אלון.

פרקט למינציה צר קרונו אוריגינל במראה אלגנטי

רמת השחיקה של פרקט למינציה

רמת השחיקה של פרקט למינציה תסומן על גבי האריזה באותיות AC ובצירוף מספר מ 3-5 לדוגמא AC4 שסימון זה הוא הנפוץ ביותר והמומלץ ביותר משמעותו שעמידותו מתאימה הן לבתים והן למשרדים בעלי תנועה רבה וזהו סוג הפרקט הנפוץ ביותר.

ניתן למצוא פרקט למינציה בעל רמת העמידות הגבוהה ביותר שיסומן על ידי AC5 אולם מחירו יהיה יקר יותר והוא נפוץ יותר למקומות בעלי תנועה מרובה של אנשים כגון אולמות ארועים ותעשייה, ומולם ניתן למצוא פרקטים בעלי רמת עמידות נמוכה שתקרא AC3, כמובן שישנו יחס ישיר בין רמת העמידות של פרקט לבין המחיר שלו אך סוג זה אינו מומלץ בשל דרגת שחיקה נמוכה ובלאי גבוהה.

פרקט פולימרי עמיד למים100%

פרקט פולימרי זהו מוצר שפותח לרמה מאוד גבוהה בעל עמידות יוצאת דופן למים ושחיקה, הוא כמו פרקט למינציה אך אינו רגיש למים ולחות וניתן להתקינו בחדרי אמבטיה מטבחים ומקומות שונים בפנים הבית ללא חשש, מומלץ ביותר להתקינו ביחד עם פנל פולימרי להתאמה מושלמת.

יתרונותיו של פרקט זה באים לידי ביטוי בערך הגבוהה שמקבלים בתמורה למחיר הן בעמידות לשחיקה ולמים והן בדוגמאות ברמה מאוד גבוהה שמקנים תחושה ומרקם של עץ טבעי ומבחינתנו הבחירה של פרקט פולימרי היא המשתלמת והיפה ביותר.

איך נדע להתאים פרקט למינציה לשאר האלמנטים בבית

אחד מיתרונותינו הבולטים על פני שפע החברות הקיימות בשוק הפרקטים הוא בכך שאנו מלווים אתכם אישית בכל שלב החל מבחירת פרקט למינציה והגוון, התאמתו לצרכיכם ולסגנון הבית או הדירה והתקציב שיועד למטרה זו. אנו נפגשים איתכם בביתכם לביצוע מדידה מסודרת של חלל הבית או הדירה לחישוב עלויות כך שתקבלו מאיתנו הצעת מחיר מסודרת שכוללת הכל! ללא תוספות והפתעות בזמן ההתקנה.

אנו דואגים לספק פרקט עד לבית הלקוח ולביצוע התקנת פרקט ברמה המקצועית ביותר תוך שמירה על רמת שירות שתזכה אתכם במענה מידי גם בתקופה שלאחר ביצוע ההתקנה.

פרקט למינציה בהיר בסיום התקנת פרקט

באיזה שלב של השיפוץ מומלץ להתקין פרקט

התקנת פרקט תיעשה כמעט בסוף השיפוץ סדר הפעולות הנכון ביותר מתוך הנחה שבחרנו את סוג הפרקט ומתקין מקצועי היה באתר ההתקנה לצורך מדידה ובדיקת מוכנות השטח הוא לפני התקנת הדלתות והריהוט הקבוע תותקן ריצפת פרקט ללא פנלים מאחר ויש צורך להצמיד את הפנל לריהוט קבוע ומשקופי דלתות ולכן יש צורך בביקור נוסף להשלמת הפנלים והספים.

התקנת פרקט למינציה עשה זאת בעצמך

פרקט למינציה ניתן להתקנה פשוטה יותר ביחס לפרקט עץ אולם התקנתו מצריכה ידע טכני תוך שמירה על מספר הוראות יצרן ושימוש בכלי עבודה שלרוב אינם קיימים בבתי רוב האנשים, מאחר ועלות הפרקט אינה זולה ולמניעת נזקים שיגרמו לכם לעוגמת נפש אנו ממליצים להשתמש בשירות של מתקין מקצועי שיקנה לכם עבודה אסטטית שקט נפשי ואחריות על עבודת ההתקנה.

עובי פרקט למינציה

עובי פרקט למינציה משפיעה על גמישות הלוחות ויציבות המשטח בעבר עובי הלוחות התחיל מ 6 מ"מ אך כיום פרקט בעובי זה אינו נמצא בשימוש . העובי המומלץ והנפוץ ביותר של פרקט הלמינציה עומד על 8 מ"מ וקיימים גם סוגי פרקט שעוביים גם נע בין 10-12 מ"מ אך פרקט בעל עובי זה יהיה יקר משמעותית ואינו מצדיק את ההשקעה.

מהיכן מגיע פרקט למינציה

תעשיית פרקטים היא תעשיה חובקת עולם וניתן למצוא היום פרקט שמקורו בסין ואיכותו ירודה ומחירו זול, ולעומתו ניתן למצוא פרקט שמקורו בבלגיה או פרקט למינציה גרמני ואיכותו תהיה גבוהה ובהתאם לכך מחירו יקר יותר אך יש לזכור שההבדלים בין סוגי הפרקט מבחינת עלויותיהם יכולים להסתכם במאות שקלים בודדים אך בכך תבטיחו לעצמכם פרקט איכותי שתהנו ממנו לשנים רבות.

ניקיון ותחזוקה של פרקט למינציה

אחד מיתרונותיו הבולטים הוא הקלות של פעולת התחזוקה והניקוי על מנת לשמור על יופיו של משטח הפרקט מומלץ לעשות שואב עם מברשת שאינה שורטת את הרצפה ואחריה לעבור עם שמרטוט מיקרו פייבר לח, יש לוודע שהשמרטוט סחוט דיו ואין בו מים עודפים ,ניתן להוסיף לשטיפה סבון פרקט לניקוי מושלם וריחני.

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן