ניקוי פרקט כמו מקצוען

ניקוי פרקט כמו מקצוען בעזרת שואב אבק

 איך מנקים פרקט ? אנחנו נספק לכם את כל הידע הנחוץ 

אם שאלתם את עצמכם איך מנקים פרקט ? אז אנחנו כאן על מנת לספק לכם את התשובה.

תחזוקה של רצפת פרקט הינה קלה מאוד ומצריכה מעט מאוד מאמץ אך חשוב לזכור שפרקט הוא מוצר טבעי ויש לתת לו את תשומת לב הראוייה.

אחד הדברים החשובים שיעזרו לנו לבצע ניקוי פרקט בקלות הוא להשתמש בשואב אבק חזק שישאב את כל הלכלוך והשערות שמצטברות על רצפת פרקט ובחריצים בין הלוחות.

רצוי מדי פעם לבדוק שהמברשת של השואב במצב תקין ואינה שורטת את הפרקט בעת השאיבה.

לאחר ששאבנו את הפרקט השלב הבא של ניקוי פרקט יסודי הוא שטיפה עם שמרטוט או מגב לניקוי פרקט המקל על עבודת הניקיון.

אם בחרנו בשמרטוט ודלי, מוסיפים חומר לניקוי פרקט על פי סוג הפרקט והוראות היצרן.

טובלים שמרטוט מיקרו פייבר בדלי עם מים ונוזל לניקוי פרקט, סוחטים את השמרטוט עד למצב של כמעט יבש, רצוי לסחוט מעל מקום ללא פרקט על מנת שלא ינזלו מים שיכולים לגרום להתנפחות ונזקים נוספים.

מנגבים את הפרקט, רצוי בכיוון סיבי העץ ומחכים שהרצפה תתייבש.

הקפדה על 2 דברים פשוטים אלה כמו שאיבת הרצפה לפני השטיפה ושימוש בחומר לניקוי פרקט תעזור לכם לשמור על פרקט שנראה מדהים ומבלי לגרום לו נזק שיצריך תהליך מורכב יותר של חידוש פרקט.

מגב לניקוי פרקט עם חומר לניקוי פרקט ושמרטוט מיקרו פייבר

מה החשיבות של חומר לניקוי פרקט שאנחנו ממליצים ומה היתרון שלו על פני חומר ניקוי פרקט שקונים בסופר

לאורך הזמן מצטברים שומנים ולכלוכים שונים בפרקט שגורמים לנו לתסכול שגם אחרי שאנחנו משקיעים זמן וכוח בניקוי הפרקט ועדיין הרצפה לא נראית כפי שנראתה כחדשה.

חומר ניקוי לפרקט מטרתו לעזור בניקוי ייסודי ומאידך לא לפגוע בשכבת ההגנה של הרצפה ומסיבה זו חייב להיות מותאם לסוג הרצפה.

אם מדובר על פרקט בגמר לכה חומר לניקוי פרקט יהיה מיועד לרצפות בגמר לכה שעוזר לניקוי ייסודי של שומנים ולכלוכים ואינו פוגע בשכבת ההגנה.

נוזל לניקוי פרקט שאנו רוכשים בסופר הוא חומר כללי שמיועד לכלל הרצפות.

בפרקט בגמר שמן החשיבות בהתאמת חומר לניקוי פרקט חשובה ביותר היות והרגישות של פרקט לספיגה של כתמים ושחיקה גבוהה יותר.

שימוש בחומר שאינו מתאים יכול לפגוע ברצפת העץ  ויצריך חידוש פרקט , שהוא חלק מתהליך תחזוקה שמומלץ לביצוע אחת לכמה שנים ברצפת פרקט עץ.

אם אנו נקפיד על ניקוי של פרקט מהיום הראשון והוספת חומר ניקוי לפרקט שמותאם לרצפה שאצלנו גם נהנה ממראה רצפה מדהים וגם נדחה תחזוקה יקרה יותר .פרקט למינציה אומנם לא מצריך תחזוקה כלשהי לאורך השנים אך חומר ניקוי לפרקט יעזור לשמור על מראה יפה וברק אחיד של הפרקט.

נוזל לניקוי פרקט BERGER SEIDLEנוזל לניקוי פרקטים LOBA

האם חומר ניקוי לפרקט יעזור לרצפה שחוקה או שחייבים חידוש פרקט

במקרה של רצפה שחוקה או כתמים שנספגו לעומק הפרקט חומר ניקוי אינו יכול לעזור וזהו אינו תפקידו, חומר ניקוי לפרקט אפקטיבי כאשר שכבת ההגנה בפרקט אינה שחוקה ברגע שזהו אינו המקרה אנחנו חייבים לבצע בהקדם חידוש פרקט שיחזיר את שכבת ההגנה שצריכה להיות בין אם הפרקט בגמר שמן או לכה.פרקט בגמר שמן יצריך חידוש פרקט בתדירות גבוהה יותר וכחלק מתהליך זה הפרקט יעבור שימון פרקט שיספק לו את שכבת ההגנה שנשחקה לאורך השנים ותחזיר את המראה האסתטי. פרקט בגמר לכה יצריך גם כן חידוש פרקט אך התהליך יכלול מריחת לכה שאוטמת את נקבוביות העץ. את תהליכי העבודה המפורטים תוכלו לקרוא במאמר חידוש פרקט.

האם פרקט מצריך תחזוקה מלבד ניקוי פרקט

פרקט זהו מוצר יוקרתי שהשקענו בו ממיטב כספנו וכמו כל דבר שאנחנו רוצים לשמר ולהימנע מהוצאה כספית גבוהה עקב תחזוקה לא נכונה אז ביצוע ניקוי פרקט על פי ההוראות וביצוע של חידוש פרקט כחלק מתהליך תחזוקה מקצועי ימנעו מכם עוגמת נפש ולעתים אף פירוק והחלפה בחדש עקב נזקים שאינם ניתנים לתיקון. אם אינכם בטוחים מה מצב הרצפה שלכם אנו ממליצים להיוועץ באיש מקצוע שמומחיותו חידוש פרקט שיבדוק את מצב הפרקט וימליץ לכם על הטיפול הנכון.

איך להגן על פרקט משריטות ?

מעבר לעובדה ששריטות פוגעות במראה הרצפה הן גם גורמות לשחיקה בשכבת ההגנה ומתחילות להשחיר עם הזמן , על מנת להימנע מתופעה זו רצוי שתשקיעו מעט מזמנכם ותימנעו מתסכולים והתעסקות מיותרת.

אם יש לכם כיסא מחשב עם גלגלים חייבים להחליף אותם לגלגלים שמותאמים לרצפת פרקט, גם אם יש לכם את הגלגל המתאים והוא נראה שחוק או תקוע חייבים להחליף לחדש.

כל רהיט גם אם זה משהו שמזיזים אחת לשנה בזמן ניקוי פרקט חייבים להדביק מדבקות לבד או טפלון לפרקט . במקרה שעל הרהיט יש פקק פלאסיק חייבים להסיר אותו לפני היות והוא מחובר עם מסמר שאם הפלסטיק ישבר הרהיט יחרוט את הרצפה וגם הפלסטיק עצמו קשיח ויכול להשאיר שריטות עמוקות ולשחוק את הפרקט.

מדבקות לבד למניעת שריטות בפרקטמחליקי טפלון למניעת שריטות בפרקט

אנו מבטיחים שאם תקפידו על כמה כללים פשוטים תהנו מרצפת פרקט לשנים רבות ותחסכו המון כסף והתעסקות מיותרת.

WOODLI מספקת ייעוץ מקצועי ללא תשלום, כל מה שאתם צריכים הוא לרשום בקצרה מה מפריע לכם בפרקט,  ומספר תמונות ולשלוח אלינו…

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן